Kabel ma długość jednego metra. Jest wykonany w technologi typu sznurek, czyli oplot samego przewodu przypomina sznurek, co nie tylko się nie brudzi, jest trwalsze od klasycznej gumy, ale i wytrzymalsze i bardziej estetyczne. Spasowanie samych końcówek zresztą przewodu jest wzorowe, a same końcówki są wykonane z przyjemnego w dotyku plastiku, lekko gumowego co zapewnia elastyczność i większą wytrzymałość na zginanie najbardziej wrażliwych miejsc kabla.
 
Same porty są mocne i pewnie siedzą w urządzeniu, nie wypadną nawet przy przypadkowym pociągnięciu. Końcówka wpinana do urządzenia posiada lekką diodę wskazującą pracę kable – niestety jedynie świeci się na zielono gdy kabel jest podłączony do prądu. Ułatwia to znalezienie końcówki w nocy i tworzy przyjemne wizualne odczucie. Światełko nie razi nawet w kompletnych ciemnościach nocnych.

USB-C microUSB USAMS SJ313 3a

Kabel obsługuje przesył danych, jak i ładowanie z amperażem do 3A. Tę liczbę ciężko jest osiągnąć na jednym urządzeniu, lecz została ona sprawdzona podczas testów.
 
Kabel jest klasycznym, niezastąpionym w dzisiejszych czasach przewodem, bez którego ani rusz.


Dostępne są już również bliźniacze przewody z microUSB oraz do produktów Appla.