• Kategorie
  • Szukaj

Bateria do laptopa - jaką wybrać?

Bateria to integralna część laptopa, bez której ciężko byłoby o jego poprawne funkcjonowanie. Bateria do laptopów wpływa na jego mobilność i to właśnie dzięki niej możliwe jest pracowanie na tym sprzęcie niezależnie od położenia. Z uwagi na obciążenie, jakim poddawane są te elementy należy zawsze pamiętać o zasilaczu sieciowym, a także o ich wymianie w przypadku ich zużycia. W pierwszej kolejności zdecyduj, czy chcesz zakupić baterię oryginalną czy może postawić na zamiennik. Oryginalne baterie do laptopów Lenovo, Dell, Asus czy HPto rozwiązanie zawsze pewne, jednak bez wątpienia droższe. Jeśli decydujesz się na zamiennik zwróć uwagę na jego parametry były jak najlepiej dopasować do go Twojego laptopa. Ważnym aspektem są tutaj również ogniwa. Ich jakość wpływa na wysoką wydajność i żywotność, sprawiając, że zamienne baterie do laptopów stają się bardzo konkurencyjnym wyborem. 

Ile kosztuje bateria do laptopa?

Ceny baterii do laptopówróżnią się od siebie w zależności od producenta oraz specyfiki. Możesz jednocześnie znaleźć zamiennik za kilkadziesiąt złotych jak i oryginalną baterię za kilkaset. W akcesoriamarket.plstaramy się zawsze zaproponować naszym klientom najlepszą opcję. W naszym elektronicznym sklepie internetowym znajdziecie baterie do laptopów już od 49 zł! Posiadamy jakościowe zamienniki Movano i Mitsu, a także oryginalne baterie HP. Pamiętaj, aby dobrać produkt odpowiedni do Twojego laptopa, a w razie wątpliwości - nasza załoga chętnie odpowie na pytania!

Jaka bateria do notebooka jest dobra? 

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest - odpowiednio dobrana. Musi być ona kompatybilna z laptopem. Poza tym dobra bateria do laptopapowinna spełniać Twoje oczekiwania. Liczysz na jedną, dwie godzinny czas pracy bez konieczności zasilania - wybierz taką, która ma przynajmniej 4400 mAh.Potrzebujesz więcej? Wybierz baterię o większej pojemności.

Jak dbać o baterie do laptopów?

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii w swoim laptopie musisz odpowiednio o nią zadbać. Co możesz zrobić, aby o nią lepiej zadbać? Oto kilka rad: 

  • Nie rozładowuj jej do końca. Ładuj, kiedy poziom naładowania spadnie do około 15%. 
  • Pamiętaj, aby nie zostawiać wyłączonego laptopa podłączonego do zasilania. Takie postępowanie sprawi, że ogniwa nie zużywają się tak szybko. 

A co zrobić, kiedy bateria do laptopa nie spełnia swojego zadania? Wtedy pamiętaj, że w naszym sklepie możesz bez problemu kupić nowy model :)