W pudełku dostajemy poza samym urządzeniem 20cm kabel microUSB idealny do ładowania telefonu podczas podróży. Sam kable jest zawinięty w gumeczkę ułatwiającą przenoszenie. Powerbank jest bardzo kompaktowy. Bez problemu mieści się w całości na dłoni przeciętych rozmiarów. Jest trochę grubszy (24mm) od przeciętnego urządzenia tego typu, co jednak nie wpływa na komfort użytkowania. Bez problemu udawało mi się nosić i telefon i powerbanka w jednej kieszeni spodni bez dyskomfortu. Kształtem jak i wymiarami przypomina mydło. Jest wykonany głównie z plastiku który mimo nie rewelacyjnego wyglądu sprawia, że urządzenie jest mocne i sprawia wrażenie pancernego.
Wszystkie krawędzie poza górną są identyczne; przód i tył samego urządzenia slrywają trochę technicznych detali o których poniżej, oraz sam model produktu. U góry widzimy dwa klasyczne porty USB A do ładowania telefonów, smartwatchy czy innych urządzeń. Pomiędzy nimi znajduje się jeden port microUSB do ładownia samego powerbanka. Nad nim umieszczono 4 białe diody oznajmiające stan naładowania ogniw.

Oba porty wyjściowe razem oferują prąd maksymalny 2.1A co udało się uzyskać przy normalnym użytkowaniu. Teoretycznie każde z nich oddzielnie jest wstanie osiągnąć taki wynik, lecz tego do końca nie udało się wykazać. Ładowanie jest szybkie i zajmuje ponad 4-5h od zera do pełna.

PowerBank Usams 10000mAh US-CD70


Najważniejszą cechą powerbanków jest ich pojemność, czyli ile razy możemy naładować sobie telefon z dala od gniazdka. W tym wypadku producent deklaruje pojemnośc ogniw na poziomie 10000mAh, co przekłada się na 2-3 pełne naładowania telefonu w zależności od modelu. Podczas testów miernikiem USB udało się uzyskać wynik o 6% wyższy niż deklaruje producent. Jest to dobra informacja gdyż większość urządzeń tego typu potrafi nawet nie zbliżyć się do deklarowanej wydajności, tutaj jest spełnione co idzie na plus.

Co do minusów, na pewno produkt nie wygląda za fantastycznie, ale również i nie szpeci, jest po prostu normalnym urządzeniem spełniającym swoje zadanie.

Sprawdź omawiany model