Ładowarka jest wyposażona w dwa niezależnie pracujące złącza USB co daje płynną możliwość szybkiego ładowania dwóch urządzeń niezależnie. Jej dodatkowym lecz bardzo przydatnym atutem jest wyświetlacz LCD mający za zadania informowanie nas o wyjściowym napięciu na złączasz oraz co ważniejsze pobieranym prądzie. Wyświetlacz umieszczono pomiędzy, złączami USB na górze obudowy. Jest to przydatna funkcja choćby w celu przetestowania przepustowości kabli, czy szybkości ładowania urządzenia. Dzięki niej możemy z łatwością sprawdzić sprawność (pojemność rzeczywistą) akumulatora urządzenia bez konieczności dokupowania dodatkowego akcesorium. Bez podłączonego żadnego obciążenia pokazuje samo napięcie; zmienia się to zaraz po podłączaniu ładowanego sprzętu, gdyż zostajemy informowaniu tylko o pobieranym prądzie co ma jak najbardziej sens.

Według specyfikacji ładowarka może dać maksymalny prąd 2,2A co jest standardem w dzisiejszych czasach. Podczas testów udało się z niej uzyskać 2,4A maksymalnie na obu złączach, czyli lepiej niż product przewiduje. Podczas dłuższego ładowania takim prądem produkt nie nagrzał się do zbyt wysokich temperatur i spokojnie można na nim było trzymać rękę. Przy ładowaniu jednego urządzenia ładowarka lekko się nagrzewa do przyjemnie ciepłych temperatur.

USAMS US-CC040 Ładowarka 2xUSB

Wymiary są jak najbardziej kompaktowe - bez problemu zmieścimy ją do kieszeni spodni. Mimo dodatkowego portu USB względem modeli tylko z jednym jej rozmiar nie jest na tyle większy aby go zauważyć. Jest wykonana z czarnego śliskiego plastiku, który wygląda bardzo profesjonalnie, lecz palcuje się sporo. W pudełku otrzymujemy samą ładowarkę. Urządzenie jest wyposażone w układ IC monitorujący parametry pracy czuwając nad bezpieczeństwem pracy.
  • Całkowite wymiary (długość, szerokość, wysokość): 8,1cm na 4,3cm na 2,4cm


    Podczas testów sprzęt nie sprawiał problemów. Jest to po prostu dobra ładowarka dodatkowo z przydatnym wyświetlaczem. Jeśli szukamy uniwersalnego sprzętu do ładowania to już nie musimy, chyba że potrzebujemy trzech wyjśc USB, gdyż na taką okolicznośc posiadamy bliźniaczy, mocniejszy model z jednym portem więcej.

    Po testach mogę w pełni polecić.

    Sprawdź omawiany model:
  • kolor czany
  • kolor biały