Kabel magnetyczny jest bardzo wygodną opcją ładowania telefonu. Pozwala nie musieć ciągle podłączać telefonu do kabla niszcząc jego złącze. Jest bezproblemowy i szybki w działaniu. Opisywany poniżej również spełnia wszystkie te cechy. Działa niezawodnie, a telefon wystarczy zbliżyć do kable aby ten sam się podłączył do ładowania. Niby takie nic, ale jednak bardzo ułatwia życie.


W pudełku znajdujemy sam kabel zakończony magnesem oraz końcówkę która podłączamy na stałe do telefonu. Tutaj pojawia się jeden minus, końcówka jest malutka, ale nie na tyle mała by nie wystawać lekko ponad ramę telefonu. W jakiejkolwiek obudowie nie będzie już jakiegokolweik problemu. Sama końcówka jest dobrze spasowana i pewnie siedzi w obudowie, nie miałem sytuacji, żeby podczas użytkownika wypadła.

Kabel magnetyczny Usams USB-C Warszawa

Sam kabel jest w estetycznym oplocie typu sznurek. Jest wytrzymały i nie plącze się mimo zginania i dłuższego użytkowania. Końcówki kabla są plastikowe i pewnie trzymają całą konstrukcję. Końcówka zbliżana do telefonu posiada wbudowane lekko świecące niebieskie światełko które znacząco ułatwia znalezienie kable po zmroku. Nie razi, ani nie świeci zbyt mocno – tak w sam raz.

Samo podłączanie urządzenia jest banalnie proste, wystarczy zbliżyć kabel do telefonu a ten sam się podłączy. W moim wypadku jest to około 1,5cm co może nie jest dużo, ale w pełni wystarcza aby na przykład przed snem odkładając telefon nie musieć podnosić kabla ze stolika. Samo połączenie jest mocne i nie da się wyrwać przez przypadek. Magnesy umieszczono zarówno na końcówce w telefonowej, jak i na tej przy kablu – zapewnia to dużą siłę mocowania.

Przewód magnetyczny Usams USB-C Warszawa

Kabel ze względów technicznych nie obsługuje przesyłu danych i jest to jedyna jego wada. Oczywiście w takiej sytuacji można przesyłać pliki po sieci i nie będzie problemu, zwłaszcza, że z doświadczenia wiem, że kable magnetyczne obsługujące transmisje są bardzo zawodne i często przerywają sam transfer. Komplikują połączenie kabla z urządzeniem (jedynie w jednej pozycji kabel można z telefonem połączyć) i sprawiają więcej problemów niż korzyści.  Tutaj nie musimy zastanwiać się końcówka jest w dobrej pozycji i czy telefon się podłączył, gdyż jest tylko jeden sposób by tak się stało. Sama końcówka jest okrągła i rozwiązuje ten problem.

Kabel ma długość jednego metra oraz grubość 4mm. Jest wytrzymały i spokojnie naładujemy za jego pomocą szybko wszelakie urządzenia wyposażone w USB-C.

Zapoznaj się z naszą ofertą na przewody magnetyczne.

Oprócz omawianego przewodu na USC-C posiadamy również przewody wyposażone w końcówki lightning (urządzenia Apple) oraz końcówki microUSB.

Produkty można kupić pod tym linkiem: Kable magnetyczne