Jest to malutkie urządzonko które pozwala urządzeniom bez wyjścia słuchawkowego Jack na słuchanie muzyki i jednoczesne ładowanie telefonu. Z jednej strony mamy wtyk USB-C do telefonu, czy tabletu, z drugiej zaś wyjście Jack umieszczone w linii kabla, oraz wyjściowe USB-C do ładowania pod kątem 90 stopni. Czy takie rozwiązanie jest praktyczne? Wyciągnięcie telefonu z kieszeni mając podłączone słuchawki jest trochę inne w odczuciu niż mając same słuchawki, ale każda przejściówka będzie trochę wadzić. Tutaj sytuacja jest normalna: mimo troszkę większych gabarytów adapter nie przeszkadza i jest praktyczny. Najbardziej jednak sprawdza się w warunkach domowych podczas na przykład oglądania filmu na tablecie. Tutaj jest bardzo wygodny, a dzięki końcówce wejściowej do telefonu która jest kątowa, praktyczny i bezproblemowy.

Co do jakości wykonania, sam przewód jest zrobiony z przyjemnej w dotyku gumy dobrze wpasowującej do portów. Produkt jest mocny, nie trzeszczy, plastikowe elementy nie dają się zgiąć, czy wykrzywić. Produkt godny, polecenia. Dla osób z telefonem posiadającym USB-C oraz złączę słuchawkowe: należy sprawdzić czy takie akcesorium będzie działać w wypadku takiego telefonu, gdyż niektórzy producenci blokują taką opcje.

Usams AU04 USB-C Jack 3,5mm

Samo urządzenie z przyczyn technicznych nie wspiera transferu danych ani kontroli głośności muzyki. Sam proces ładowania jest szybki i bezproblemowy. Urządzenie nigdzie się nie nagrzewa, nawet przy maksymalnym dopuszczalnym prądzie jakie deklaruje obsłużyć, czyli 1.5A. Jest to na tyle sporo aby nie zauważyć różnicy pomiędzy bezpośrednio podłączoną ładowarką.

Sprawdź omawiany model