Jest to malutkie urządzonko które pozwala urządzeniom bez wyjścia słuchawkowego Jack na słuchanie muzyki i jednoczesne ładowanie telefonu. Z jednej strony mamy wtyk USB-C do telefonu, czy tabletu, z drugiej zaś wyjście Jack umieszczone w linii kabla, oraz wyjściowe USB-C do ładowania pod kątem 90 stopni. Czy takie rozwiązanie jest praktyczne? Wyciągnięcie telefonu z kieszeni mając podłączone słuchawki jest trochę inne w odczuciu niż mając same słuchawki, ale każda przejściówka będzie trochę wadzić. Tutaj sytuacja jest normalna: mimo troszkę większych gabarytów adapter nie przeszkadza i jest praktyczny. Najbardziej jednak sprawdza się w warunkach domowych podczas na przykład oglądania filmu na tablecie. Tutaj jest bardzo wygodny, a dzięki końcówce wejściowej do telefonu która jest kątowa, praktyczny i bezproblemowy.

Co do jakości wykonania, sam przewód jest zrobiony z przyjemnej w dotyku gumy dobrze wpasowującej do portów. Produkt jest mocny, nie trzeszczy, plastikowe elementy nie dają się zgiąć, czy wykrzywić. Produkt godny, polecenia. Dla osób z telefonem posiadającym USB-C oraz złączę słuchawkowe: należy sprawdzić czy takie akcesorium będzie działać w wypadku takiego telefonu, gdyż niektórzy producenci blokują taką opcje.

Usams AU04 USB-C Jack 3,5mm

Samo urządzenie z przyczyn technicznych nie wspiera transferu danych ani kontroli głośności muzyki. Sam proces ładowania jest szybki i bezproblemowy. Urządzenie nigdzie się nie nagrzewa, nawet przy maksymalnym dopuszczalnym prądzie jakie deklaruje obsłużyć, czyli 1.5A. Jest to na tyle sporo aby nie zauważyć różnicy pomiędzy bezpośrednio podłączoną ładowarką.