Powerbank to takie urządzenie którego lepiej nie potrzebować, lecz bez niego ani rusz. Przydaje się zawsze gdy nasze mobilne urządzenie domaga się niewidocznego jedzenia. Poniżej przedstawiam porównanie trzech banków energi z których każdy jest na inne okoliczności szyty.

 

PB14

PB27

US-CD103

Zdjęcie

powerbank usams  pb14

powerbank usams  pb27

powerbank usams  us-cd103

Budowa

Biały, przyjemny plastik dobrze spasowany, nie trzeszczący ani nie rozwarstwiający się. Wyjścia na porty są czytelnie oznaczone, oraz dobrze komponują się zresztą obudowy. Przycisk wybudzania jest mały i niepozorny, lecz wymacywalny palcem. Na ściance mamy 4 również białe diody oznaczające poziom naładowania.

Błyszczący się czarny plastik okala zgrabny kształt powerbanku. Ten jest cieniutki i poręczny, lecz lubi się „palcować”. Plastik solidnie trzyma się całości, ale na bocznych ściankach można odnieść wrażenie ostrych rogów lub słabego spasowania góry z dołem, lecz w praktyce nie ma się do czego przyczepić. Przycisk jest jeden – do aktywacji urządzenia. Wyjść mamy tutaj ogrom, a każde jest dobrze spasowane z obudową. 4 białe diody znowu obecne na ściance, lecz tym razem z piątą, niebieską wskazującą szybkie ładowanie lub rozładowywanie urządzenia (QC, PD o czym poniżej)

Sporych gabarytów bryła matowego plastiku na większości urządzenia posiada na froncie błyszczący przezroczysty wycinek przeznaczony na ekran. Na nim widać stan w %, które porty są obecnie używane i z jakim amperażem. Wszystko co jest nam potrzebne. Wyświetla się również czy korzystamy z funkcji szybkiego ładowania czy nie (na zielono, dla kontrastu białą resztą informacji). Powerbank ma jeden przycisk który służy do wybudzenia go (aktywowania ładowania), a jego dwukrotne naciśniecie powoduje przejście w tryb uśpienia (ekran wygasza się)

Wymiary

148 na 70 na 25mm

144 na 72 na 18mm

164 na 77 na 32mm

Waga

360g

220g

580g

Złącza

&

Funkcje

Wyjścia: Dwa złącza USB-A (klasyczne), każde do 2.1A

Wejścia: microUSB oraz USB-C do 2A

Wejście: microUSB lub USB-C PowerDelivery (PD) i Quick Charge3.0 do 12v@1.5A.

Wyjście: ,,zwykłe” USB-A 5V@2A oraz USB-A posiadające QC3.0 (pomarańczowe) do 12v@1.5A oraz USB-C (PD) do 12v@1.5A. Dzięki temu ostatniemu naładujemy na przykład laptopa.

Do tego mamy ładowanie bezprzewodowe na froncie urządzenia nie tylko zegarków ale również telefonów, smartopasek ki innych gadżetów (do 10W)

Wejście: microUSB lub USB-C 5V@2A lub 9V@2A (szybkie ładowanie)

Wyjście: dwa złącza USB-A oraz to samo złącze USB-C co do ładowania posiadają PowerDelivery (PD) i Quick Charge3.0 do 12v@1.5A.

Pojemność

ogniwa

20’000mAh

10’000mAh

30’000mAh

Pojemność znamionowa  (na wyjściu 5V)

12’400mAh

6’000mAh

18’900mAh

Zmierzona

pojemność

(5V do 2A)

13’663mAh

5880mAh

18’521mAh (po paru cyklach ładowania pojemność powinna lekko przebić nominalną)

W zestawie

-Powerbank

-Instrukcja po angielsku

-Kabel

Dla kogo

Ten model jest najzwyklejszym powerbankiem do codziennego użytku, pojemny i praktyczny, lecz brakuje mu opcji szybkiego ładowania. Waga również jest znaczna. Zapewnia 6-7 cykli ładowania przeciętnego telefonu, czy iPhona. Pojemnościowo duży plusik.

Ten model obecnie posiada wszystko czego człowiekowi potrzeba, możemy naładować z niego szybko telefon, tablet albo laptopa jak kto woli. Ładowanie bezprzewodowe jest wisienką na torcie. Również wygląd jest stylowo biznesowy. Jedyną wadą jest pojemność która zaoferuje trzy cykle ładowania. Ale za to urządzenie jest małe i jego ciężar nie będzie wadził w plecaku czy torebce lub kieszeni spodni.

Ogromna bateria zazwyczaj równa się ogromnej wadze. Pojemność powerbanka = super, wyjścia/wejścia=super, funkcje = super, waga = :/ oczywiście w plecaku nie ma problemu gabarytowo, ale samo urządzenie waży ponad pół kilo i mimo że oferuje ogrom funkcji XXI wieku to każdy sam będzie musiał rozważyć czy opłaca się takie urządzenie taszczyć. No chyba, że ktoś pracuje w biurze bez prądu i musi naładować szybko 3 urządzenia. Dla każdego kto szuka takiego powerbanku super, dla reszty polecam ten z kolumny obok.

Uwagi

Dołączany kabel jest krótkim ok 10cm białym kablem microUSB co według mnie jest nieporozumieniem.

Brak możliwości szybkiego ładowania ani urządzeń ani urządzenia.

Dołączany kabel jest krótkim ok 10cm białym kablem microUSB co według mnie jest nieporozumieniem.

Dołączany kabel jest krótkim ok 10cm białym kablem microUSB co według mnie jest nieporozumieniem. Waga.

Link

tutaj

tutaj

tutaj