Drukarka to jeden ze sprzętów, które są niezbędnym wyposażeniem firmy i domu. Większość z prywatnych użytkowników zazwyczaj stawia na urządzenia atramentowe, które są uznawane za tańsze, gwarantując przy tym wysoką jakość wydruku wszelkich dokumentów, zwłaszcza jeśli drukujemy zdjęcia lub teksty z ilustracjami.
Czy jednak każda drukarka atramentowa jest zawsze tania w eksploatacji? W dzisiejszym artykule pokażemy, o czym trzeba pamiętać podczas zakupu sprzętu do domu oraz przy jego codziennej eksploatacji, aby zapewnić sobie najlepszą możliwą jakość oraz oszczędność w jednym.

Nie tylko sama drukarka atramentowa – co wlicza się w finalny koszt drukarki atramentowej?

Spora grupa osób, które szukają drukarki do domu, najczęściej kieruje się przede wszystkim ceną samego produktu. Okazuje się jednak, że tania drukarka atramentowa nie zawsze musi później być ekonomiczna w eksploatacji. Co zatem może generować największy koszt?
Na etapie poszukiwań, powinno się dokładnie sprawdzić kilka kluczowych parametrów. Przede wszystkim liczy się:
  • wydajność drukarki,
  • niezawodność,
  • cena tuszy,
  • wydajność tuszy,
  • rodzaj papieru.
Każdy z wymienionych elementów wpływa na to, ile finalnie wynoszą nas późniejszy koszt eksploatacji. Jeśli bowiem kupimy na promocji bardzo tanią drukarkę, może się okazać, że tusze do niej są drogie i mało wydajne. Wówczas pozorna oszczędność na starcie, szybko zmieni się w ciąg nieustannych wydatków na nowe kartridże.
Problematyczna może również okazać się trwałość bardzo taniego sprzętu. Jeśli drukarka atramentowa kosztuje znacznie poniżej przeciętnej ceny rynkowej, może się zdarzyć, że zrobiono ją z elementów niskiej jakości, co sprawi, że przestanie działać po krótkim czasie. Wówczas, zostaniemy zmuszeni do zakupu kolejnej drukarki w bardzo krótkim czasie.

Oszczędna drukarka atramentowa do domu – kilka słów o tuszach

oszczędna drukarkaSzczególnie istotnym elementem składowym ceny są oczywiście tusze do drukarki. Na rynku możemy wybierać spośród materiałów eksploatacyjnych od producenta sprzętów drukujących oraz szerokiego wachlarza zamienników. Kiedy warto zdecydować się, na każdy z wariantów?
Oryginalne tusze do drukarek atramentowych to gwarancja optymalnego dopasowania produktu do urządzenia, a także zawsze idealnej jakości wydruku. W tuszu znajdują się specjalne substancje czyszczące oraz zapobiegające zasychaniu głowic.
Zamienniki również mogą być niezmiernie wartościowym materiałem eksploatacyjnym, zwłaszcza jeśli postawimy na produkty od sprawdzonego producenta, jak tusze do drukarek oferowane przez firmę Asarto, które posiadamy w naszej ofercie.
Dobre zamienniki gwarantują równie dobrą jakość, co oryginalne produkty, a przy tym często wyróżniają się szczególnie wysoką wydajnością. Warto też pamiętać, że najczęściej są też w pełni kompatybilne z drukarkami i nie naruszają zasad gwarancji, więc można je stosować bez przeszkód w każdym urządzeniu.
Największą zaletą zamienników jest przede wszystkim ich niska cena, która może wynosić nawet 20-30% wartości oryginalnego kartridża.
Jeśli zatem kwestia finansowa jest dla nas istotna, zamienniki stają się idealnym rozwiązaniem, dla obniżenia kosztów eksploatacji, które generuje domowa drukarka atramentowa.

Drukarka atramentowa w domu nie musi być droga

Odpowiednie przygotowanie do zakupów oraz garść praktycznych informacji mogą uchronić nas przed zakupem drukarki mało wydajnej i pochłaniającej olbrzymie ilości drogiego tuszu.
Jeśli potrzebna nam uniwersalna drukarka atramentowa, warto znaleźć urządzenie, które jest niezawodne, wydajne, ma właściwy stosunek ceny do jakości wydruku, a wszelkie materiały eksploatacyjne są w racjonalnej cenie.
Dzięki temu, drukarka atramentowa spełni nasze oczekiwania, wydruk dokumentów będzie zawsze odpowiedni, a finalny koszt eksploatacji nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.