Korzystając na co dzień z laptopa rzadko kiedy zastanawiamy się, na jak wysokich obrotach pracuje wbudowana bateria. Uruchamiamy komputer, korzystamy z wielu jego funkcji, ale nie zastanawiamy się, dzięki czemu możemy cieszyć się wszystkimi udogodnieniami związanymi z dostępem do komputera i sieci internetowej. Im więcej korzystamy z komputera przenośnego, tym częściej możemy natknąć się na problemy związane z baterią. Mamy wówczas dwa rozwiązania – możemy albo zacząć bardziej dbać o akumulator zasilający laptopa lub wymienić baterię na nową.
 

Na jakie problemy z baterią możemy się natknąć?

 
  1. Bateria się nie ładuje

 
Po podłączeniu laptopa do ładowania może okazać się, że bateria nie chce się ładować i nie można uruchomić komputera. Nie zawsze musi to być wina baterii. Uszkodzeniu może także ulec ładowarka. Zanim zdecydujemy o wymianie baterii na zamiennik warto podczas ładowania skorzystać z innego gniazdka elektrycznego, ponownie uruchomić komputer, podłączyć inny zasilacz, wyczyścić styki lub przeinstalować sterowniki do ładowania baterii.
 
  1. Bateria nie trzyma energii i szybko się rozładowuje

 
Być może ilość cykli przypisana do naszej baterii została wykorzystana i od teraz musimy liczyć się z tym, że nasza bateria będzie się szybciej rozładowywała. Nie ma na to złotej recepty. Można jeszcze reanimować baterię, nie rozładowywać jej do 0%, ani nie ładować do pełnych 100% - to nie działa korzystnie na akumulator.
 
  1. Bateria bardzo się nagrzewa

 
Jeśli zauważymy, że bateria się nagrzewa, to bardzo niepokojący objaw. Powinniśmy na pewno odłączyć ją od ładowania. Warto również wyłączyć laptopa i poczekać na ostudzenie sprzętu. Warto pamiętać o tym, że żadne urządzenie elektryczne nie lubi wysokich temperatur. Warto pracować przy komputerze na płaskiej, chłodnej powierzchni (np. szklanym blacie) i z dala od źródeł ciepła (np. kaloryferów).
 
Więcej szczegółów na temat baterii do laptopów oraz szeroki wybór zamienników akumulatorów do komputerów przenośnych znajdą Państwo na naszej stronie AkcesoriaMarket w kategorii baterie do laptopów.