Z pozoru jest to niby mała ładowarka jakich wiele. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Lecz, po dokładniejszym obejrzeniu ujawnia swoje ukryte moce. A ma ich parę.

Zacznijmy od tego, że ładuje smartphony :). Ale nie robi tego jednak w zwykły sposób znanay z produktów państw środka. Wyposażona jest w protokół QC (Quick Charge) w wersji 3.0. Co to oznacza? Między innymi to że naładujemy nasz telefon dwa razy szybciej niż używając konwencjonalnej ładowarki. Technika szybkiego ładowania przydaję się najbardziej gdy zapomnimy nasze urządzenie naładować przez noc, lub gdy zabraknie nam energii w ciągu dnia, a jestem krótko w zasięgu gniazdka. Ładowarka naładuje nam w kwadrans baterię na tyle aby ta wystarczyła nam na parę godzin normalnego użytkowania. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla zabieganych.

Oczywiście, ładowarka naładuje nam każde inne urządzenie które można naładować po konwencjonalnym kablu USB, który wyróżnia się ładnym pomarańczowym kolorem.
 Ładowarka sieciowa  QC3.0+PD 3.0 Fast Charging

Drugi port, znane z nowszych urządzeń USB-C również jest pełnoprawnym portem który oferuje znacznie więcej. Poza oczywistym podłączeniem drugiego telefonu/tabletu/zegarka/czego dusza zapragnie port ten oferuje również ładowanie ,,cięższych” mobilnym urządzeń takich jak laptopy. Port jest wyposażony w protokół Power Delivery (PD), który jest używany w znaczącej większości nowszych laptopów. Dzięki temu nie musimy zabierać na spotkania firmowe ogromnego zasilacza od laptopa tylko po to żeby doładować sprzęt w ciągu dnia. Trzeba zaznaczyć, że nie będzie to nie wiadomo jak szybkie ładowanie, ale wystarczy, aby zapomnieć o myśleniu o stan baterii akumulatora.
 
Należy dodać, że ładowarka obsłuży również i inne techniki szybkiego ładowania, nie tylko QC, gdyż inni producenci wdrażając swoje rozwiązania starają się uczynić je kompatybilnymi z najpopularniejszym standardem (w tym wypadku jest to dla nich korzystne).

Trochę technicznego specyfikacji dla zainteresowanych:
Całkowita moc jaką ładowarka jest wstanie wydać to 18W, dwa razy więcej niż klasyczny ładownik dodawany do telefonu.
 Ładowarka sieciowa USB Quick Charge QC 3.0
Te 18W można rozdzielić na dwa porty: USB może przekazać 3A na 5V, lub 1,5A na 12V oraz wszelakie wariacje w napięciu i natężeniu pomiędzy tymi dwiema wartościami. Jest to topowa specyfikacja QC3.0, który to protokół tak właśnie działa (moduluje natężenie zwiększając napięcie). USB-C łącznie w ramach protokołu PD daje maksymalnie 12V i 1.5A co wystarczy aby naładować laptopa.
Sprzęt oczywiście wyposażony jest w wszelakiej maści zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo, takie jak: przed za dużym prądem, przegrzaniem.
 
Gusta każdy ma inne, ale sam wygląd ładowarki nie szpeci, nie jest jakoś wybornie piękny, ale na pewno nikogo nie zrazi podczas wyjmowania z torby podczas biznesowego spotkania. Biały plastik trochę się rysuje, ale to pewnie dlatego, że podczas testów nie dbałem o nią (sprzęt przychodzi do nas w folii ochronnej). Po wyjęciu pierwszy raz z pudełka, może zaskoczyć trochę waga (ale to pewnie moja ręka jest już wyczulona na takie detale), gdyż ładowarka waży leciutko, lecz zauważalnie więcej od konwencjonalnej – nic co by przeszkadzało. Prostym wytłumaczeniem na to jest fakt, że tym sprzęt jest mocniejszy tym cięższy i większy – na razie nie nauczyliśmy się jeszcze oszukiwać fizyki :). Tutaj wymiary nie stanowią problemu. Sama ładowarka prezentuje się po prostu dobrze.

Ładowarka Power Delivery  18W
 
Czy poleciłbym ją Tobie, Drogi Czytelniku?
Jest to porządny kawałek sprzętu który zastąpi również ładowarkę do laptopa, co się chwali. Dwa złącza dają ogrom możliwości ułatwiają życie pod każdym względem. Tak, jeśli szukasz sprzętu oferującego tyle, a podczas moich testów w sytuacjach raczej nie codziennych, ładowarka w pełni spełniła swoje deklarowane wartości jestem przekonany, że taki sprzęt Cię usatysfakcjonuje.

Link do przedmiotu: klikaj tutaj

Unboxing: