Czym może wyróżnić się kabel USB-C do USB-C? Obecnie zazwyczaj już niczym, choć producenci nadal próbują i w recenzowanym produkcie chyba się to udało. Mimo, że kabel nie robi masażu, nie iluminuje milionów kolorów, ani nie puszcza fireworków, to zaraz po otwarciu sprawił na mnie bardzo intrygujące wrażenie.
 
Zaczynając od początku, jest to kabel dwoma końcówkami USB-C co jest obecnie standardem. Ma 2m długości, ale wydaje się mieć więcej, choć to pewnie przez fakt, że jest o wiele grubszy . Jest na tyle gruby, że można pomylić go ze sznurkiem klasy paracord. Nie żeby to przeszkadzało, jest to cecha na duży plus, można na przykład ciągnąć na nim betoniarkę za samochodem jednocześnie ładując telefon. Bo takie właśnie sprawia wrażenie po wyjęcia. Kabel który sprosta wszystkiemu, najbardziej solidny i nie do zdarcia produkt w każdej klasie. Wystarczy wziąć go do ręki aby poczuć klasę, ciężko to będzie opisać słowami, odczucia oczywiście są osobiste, ale gdy pokazałem go znajomym to mieli podobne zdanie. Być może jest to wyrost, ale mam wrażenie, że spokojnie mógłby holować tą betoniarkę :).

kabel wraz z siekierą
 
Efektu dodaje fakt, że opaska dodawana do spinania kabla w sensowną zwijkę, nie jest zrobiona z jakiejś tam gumy, tylko ze skóry. Nie wiem czy prawdziwej, ale odczucie jest bardzo bliźniaczo podobne do skóry, do tego klips typu guzik dodaje klasy premium produktowi. Sama waga produktu też odbiega od innych, nie jest to minus, ale ręka łatwo pozna parę dodatkowych gramów. Obie końcówki są sztywne, a aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem producent połączył je z kablem za pomocą 2cm gumowej otoczki która skutecznie uniemożliwia przerwanie kabla w najbardziej newralgicznym miejscu.


 
Kabel przesyła nasze drogocenne dane w obie strony, jak i oczywiście ładuje cokolwiek do niego podłączymy z prędkością do 3A, co bez problemu udało mi się przekroczyć.


 
Jest to kawał porządnego materiału nie do zdarcia. Jestem pewien, że taki produkt wytrzyma długie lata, bez żadnych problemów zniesie trudy codzienności, wyjazdów czy przypadkowych upuszczeń pod koła tira.

końcówki kabla

siekiera z kable usb c
 
Link do produktu: tutaj
Kabel dobrze współgra z tą ładowarką: tutaj

Unboxing:

Producent nie deklaruje, że za pomocą kabla można holować betoniarkę czy zastąpić nim linę kolejki górskiej. Proszę nie próbować tego robić.