Komputery są już nieodłącznym elementem naszego życia. Nie każdy użytkownik potrafi o niego zadbać prawidłowo. Często korzystamy z nich beztrosko, do czasu aż nie nastąpi awaria. Pojawią się czarny ekran na naszym monitorze i zadajemy pytanie: czemu komputer sam się wyłącza?
Jedną z głównych przyczyn może być wysoka temperatura. Aby ją sprawdzić możemy wejść do BIOS-u, podczas startu naszego komputera, należy przytrzymać przycisk Delete lub któryś z przycisków funkcyjnych (F), najczęściej taka informacja jest podana podczas rozruchu. Jeśli nie potrafimy tego zrobić, możemy zainstalować program do sprawdzania temperatur, które bez problemu wyszukamy w sieci. O maksymalnych dopuszczalnych temperaturach danych podzespołów, musisz doczytać w internecie, każdy z nich ma inne tolerancje.
Ważne jest, aby nie dopuszczać do takiego stanu, że temperatura będzie dobiegała do górnych granic. Dobrym nawykiem jest zajrzenie do wnętrza komputera, chociaż dwa razy w roku i sprawdzenie czy nie ma w nim nadmiaru kurzu.

czyszczenie układu chłodzenia warszawa


Jeśli czujesz się na siłach, potrzebujesz minimalnej wiedzy, jak zabrać się za czyszczenie. Istotnie jest to, aby zrobić to bezpiecznie i nie uszkodzić podzespołów. Pamiętaj o tym, aby urządzenie było wyłączone od źródła zasilania. Jak odkręcisz obudowę, użyj sprężonego powietrza do czyszczenia jego wnętrza. Możesz użyć sprężarki lub kompresora z odpowiednią do tego końcówką, lub kupić sprężone powietrze w puszce. Czyszczenie zawsze wykonuj na zewnątrz pomieszczenia. Większe warstwy kurzu, które stawiają opór powietrzu, możesz zetrzeć pędzelkiem, najlepiej pochodzenia naturalnego, gdyż syntetyczne włókna mogą przenosić ładunki elektrostatyczne. Nigdy nie używaj odkurzacza, jego końcówka może także przenosić drobne wyładowania na nasz sprzęt. Jeśli po wyczyszczeniu nasz sprzęt dalej się grzeje, często trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. 

naprawa chłodzenia w laptopie warszawa
Instrukcje jak tego dokonać znajdziemy w sieci, lecz lepiej oddaj sprzęt do serwisu jak nie czujesz, że posiadasz odpowiedniej wiedzy. Czyszczenie laptopów jest bardziej skomplikowane, ze względu na ich budowę. Trudniej jest je rozkręcić, w takiej sytuacji lepiej też skorzystać z fachowej pomocy.
Jeśli co pewien okres będziesz dokonywać takich zabiegów, sprzęt będzie pracować o wiele wydajniej. Nie warto jest czekać na ostatnią chwilę i błędne jest zachowanie, że korzystamy z usług serwisu albo zabieramy się za czyszczenie, gdy pojawi się problem, z przegrzewaniem się komputera.

Zapraszamy Państwa do naszego sklepu a zarazem serwisu komputerowego Enter Serwis w Warszawie, na wykonanie usługi " Czyszczenia układu chłodzenia "

  • Koszt usługi: 120-150zł
  • Czas realizacji: 1-2dni robocze 
  • Kontakt: kliknij tu