Osoby publikujące filmy na platformie YouTube już od dawna stosują różne sztuczki, aby przyciągnąć uwagę widzów. Szczególnie popularną praktyką jest tworzenie mylących miniaturek, a także używanie tylko wielkich liter w tytułach filmów. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników YouTube'a ma już dość podobnych schematów. Na szczęście z ratunkiem przychodzi wtyczka ClickBait Remover, która skutecznie radzi sobie z trikami twórców.
 
Aplikacja ClickBait Remover jest wręcz genialna w swojej prostocie. Ta wtyczka nie wprowadza żadnych nowości ani nie dodaje innowacyjnych funkcji, a mimo to odmienia wygląd całej platformy. Na czym więc polega jej idea?
 
ClickBait Remover automatycznie usuwa wielkie litery z tytułów filmów, a ponadto podmienia autorskie miniaturki na autentyczne kadry z danej produkcji.
 
Takie zmiany mogą wydawać się trywialne, ale w rzeczywistości zapewniają one widoczny efekt.  Odtąd nasz wzrok nie jest już przyciągany wielkimi literami, ponieważ wtyczka zachowuje je tylko w pierwszym słowie danego tytułu. Z kolei podmiana miniaturki na wybrany kadr z filmu pozwala nam sprawdzić, gdzie naprawdę dzieje się jego akcja. Przykładowo, autor danej produkcji wcale nie jest w innym kraju, tylko „podróżuje” za pośrednictwem GoogleMaps. Dzięki wtyczce ClickBait Remover szybko można odkryć taką manipulację.
 
Podsumowując, jest to idealna aplikacja dla osób, którym zależy na przejrzystej i funkcjonalnej platformie YouTube!