Cechy i parametry zasilaczy samochodowych do laptopów
Zasilacz samochodowy do laptopa, ultrabooka czy urządzeń 2w1 doskonale sprawdzi się w przypadku wyjazdu na wakacje lub gdy podróżujemy autem w sprawach służbowych. Tego typu zasilacz zapewni nam nieprzerwany dostęp do komputera, bez poszukiwania gniazdka z prądem. W pierwszej kolejności należy ustalić do jakiego rodzaju auta podepniemy zasilacz. Zasilaczy w autach ciężarowych nie można podpinać do samochodów osobowych, a to z powodu różnicy w napięciu w gniazdku zapalniczki. Przy wyborze zasilacza warto kierować się mocą, napięciem wejściowym i wyjściowym oraz efektywnością ładowania. Nowoczesne zasilacze do laptopów oferują szereg zabezpieczeń chroniących zasilacz przed przeciążeniem czy zwarciem.

Cechy zasilaczy samochodowych:
  • Zasilacze przeznaczone do samochodów posiadają bardzo kompaktowe wymiary, a kabel umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia podczas ładowania.
  • Zasilacze samochodowe są testowane pod kątem zabezpieczenia termicznego, przeciążeniowego, przepięciowego itp.
  • Warto wybrać zasilacz samochodowy dobrej jakości, gdyż prawdopodobne jest, że będzie on narażony na upadki, zgniecenia, promieniowanie słoneczne. Raz wybrany sprzęt lepszej jakości posłuży nam na dłużej.
  • Zasilacze przeznaczone do konkretnego modelu laptopa mają bardzo dobrze wyprofilowany wtyk i są najlepiej dostosowane do laptopów konkretnego producenta.
  • Przed użyciem zasilacza należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją obsługi.
  • Zasilacze posiadają zazwyczaj kilkuletnią gwarancję, zapewniając bezpieczeństwo urządzenia i możliwość wymiany w razie awarii.
  • Zasilacze samochodowe są bardzo wydajne i pozwalają na sprawne naładowanie baterii laptopa do pełna.
Zasilacze samochodowe do laptopów np. zasilacz samochodowy 19.5v HP dostępne w naszym sklepie internetowym są testowane pod kątem bezpieczeństwa i posiadają certyfikaty CE i ROHS. Można ich bezpiecznie używać w samochodach osobowych w gniazdkach o napięciu 12V.