Allegro to obecnie jedna z największych platform sprzedażowych w Polsce. Dlatego też wszelkie zmiany w polityce firmy są gorączkowo komentowane przez licznych użytkowników. Wiele wskazuje na to, że ta debata ponownie rozgorzeje, gdyż Allegro planuje wprowadzenie naprawdę dużych zmian. Sprzedający muszą przygotować się na podwyżki, ale za to kupujący już wkrótce zyskają możliwość odroczenia płatności za swoje zakupy!
 
Jeżeli zapytamy użytkowników Allegro o największą wadę tego serwisu, większość z nich zapewne wskaże na spore opłaty. Rzeczywiście nie jest to bezpodstawne odczucie, ponieważ sprzedający muszą płacić serwisowi pokaźne prowizje. Niestety, ich wysokość najprawdopodobniej ulegnie wkrótce zwiększeniu.
 
Większe prowizje będą musieli zapłacić użytkownicy handlujący np. akcesoriami samochodowymi oraz zabawkami.
 
Dużo ciekawszą nowością jest jednak planowana opcja odroczonej płatności. Firma Allegro już od pewnego czasu zapowiadała, że kupujący będą mogli wkrótce z niej skorzystać.
 
Odroczona płatność ma polegać na tym, że klient będzie mógł zapłacić za towar dopiero po upływie 30 dni od zakupu!
 
Co ciekawe, nowe regulacje mają w żaden sposób nie wpływać na procedurę przekazywania gotówki. To oznacza, że sprzedający powinni teoretycznie wciąż otrzymywać pieniądze bezpośrednio po potwierdzeniu zakupu. W związku z tym Allegro zapewne wprowadzi również pewne zmiany w samej obsłudze płatności, które zabezpieczą interesy sprzedających.
 

Czym jeszcze zaskoczy nas serwis Allegro? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem!