W dzisiejszych czasach ilość portów w nowoczesnych urządzeniach mobilnych zazwyczaj jest ograniczona do minimum. W sytuacji w której jednak musimy podłączyć więcej niż jednego pendrive do komputera na raz przychodzą nam z pomocą przejściówki, adaptery, rozgałęziacze.

Opisywany adapter umożliwia podłączenie szybkiego kabla Ethernet oraz jednocześnie akcesorium z interfejsem USB, takiego jak pendrive, myszka, czy dysk zewnętrzny. Zajmuje to tylko jeden port, adapter wymaga USB-C do podłączenia co zapewnia duże prędkości i bezproblemową pracę. Sam adapter jest w pełni kompatybilny również z urządzeniami mniejszymi niż laptopy, w pełni rozumie się z telefonem czy tabletem.

Kabel ma długość 10cm, czyli idealną do pracy nie tylko przy biurku. Łączy dobrze spasowaną, aluminiową końcówkę USB-C z resztą urządzenia. Kabel jest gumowy, gruby (5mm średnicy), i idealnie pasuje do samego adaptera. Najważniejszą częścią urządzenia jest sporych rozmiarów, wykonane szarego biznesowo wyglądającego aluminium ‘ciało’ adaptera. Które od dołu posiada wejście Ethernetowe, z na lewej krawędzi USB-C. Z prawej strony umieszczono malutką diodkę powiadamiającą o pracy urządzenia.

Sama konstrukcja jest solidnie spasowania – nigdzie nie trzeszczy. Nie ma ostrych rogów, czy niedociągnięć żadnego typu. Urządzenie również waży sporo, ale nic ponad przyjęte standardy – po prostu jest dobrze wykonane.
adapter ethernet lan usb 3.0

Każdy właściciel nowoczesnego sprzętu mobilnego spotkał się w sytuacji w której powyższy produkt jest niezastąpiony.  

Produkt można kupić pod tym linkiem: Adapter Usams Ethernet