• Kategorie
  • Szukaj

W celu zwiększenia funkcjonalności komputerów i laptopów najczęściej podłącza się do nich inne podzespoły lub urządzenia. Wtedy z pomocą przychodzą kable i adaptery USB, które w łatwy sposób pozwalają podłączyć urządzenia z różnymi złączami. W sklepie internetowym akcesoriamarket.pl znajdziesz wiele rodzajów tych akcesoriów. Najpopularniejszymi kablami i adapterami są te, które z jednej strony mają złącze USB, natomiast druga zakończona jest końcówką w innym standardzie (np. HDMI, lightning). Dzięki takim rozwiązaniom możesz bez problemu podłączyć do komputera komórkę, telewizor czy inne, w danej chwili potrzebne komponenty. Dodatkowo bez problemu możesz dokupić kabel i sprawić, że Twój adapter USB będzie miał jeszcze większy zasięg!  

Rodzaje adapterów USB 

W ofercie naszego sklepu dominują najpopularniejsze na rynku adaptery USB. Są to przede wszystkim złącza:  

  • USB C - USB,czyli rodzaj zakończony z jednej strony złączem USB, natomiast z drugiej USB - C, które łączą dwa różne standardy jednego portu;
  • USB lightning, czyli wejścia znane każdemu posiadaczowi komputerów marki Apple, dzięki którym bez problemu podłączysz do komputera Apple urządzenie innej marki;
  • micro USB, które pozwala na podłączenie urządzeń mobilnych i bezproblemową wymianę danych lub ich zasilanie. 

 

Rodzaje adapterów USB należy dobierać pod indywidualne wymagania użytkownika oraz urządzenia jakie posiada. Warto również kierować się szybkością przesyłu danych, którą oferuje producent, bo bez wątpienia wpływa to na komfort pracy ich użytkownika.  

Kable komputerowe i przejściówki  

Kable komputerowe i przejściówki  to niezbędne elementy w każdym domowym biurze. Bez nich użytkowanie komputera i laptopa może okazać się bardzo ograniczone. Ich rodzaje uzależnione są od typów złączy oraz przeznaczenia. Zarówno kable do komputera, jak i przejściówki dostępne są u nas o różnych długościach. Ich posiadacze będą mogli bez problemu podłączyć różne urządzenia ze sobą. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak prędkość przesyłu informacji, budowę oraz zastosowanie, dzięki czemu wykorzystasz ich pełne możliwości.