• Kategorie
  • Szukaj
  • Micro USB - kiedy się przydaje?

Kabla micro USB najprawdopodobniej nie trzeba przedstawiać. Mimo, że powoli wypierany przez złącza USB - C dalej dla wielu jest niezastąpiony. Możesz go znać z ładowarek do telefonów, które zakończone zwykłym USB służą również jako adapter do komputera. W ten sposób jeden kabel może być wielozadaniowy - idealny do ładowania, jak i przesyłania danych czy synchronizacji urządzeń mobilnych z komputerem. Micro USB w naszym sklepie dostaniesz w kolorze  białym, czarnym lub czerwonym. Ich ceny są bardzo konkurencyjne, a jakość bez zarzutu.  

Micro USB - podstawowe standardy. Jak wybrać odpowiedni kabel dla siebie?

Kupując kabel micro USB na pewno natkniesz się na jeden z tych oznakowań „USB 1.0, 2.0, 3.0”. W pierwszej chwili może to przerażać, jednak spieszymy z wyjaśnieniem. Te numerki świadczą o standardzie w jakim wykonany został dany przewód. Czym się charakteryzują? 

  • USB 1.0 - to najstarsza generacja kabli o dwóch prędkościach przesyłu danych ( 1,5 Mb/s lub 12 Mb/s);
  • USB 2.0 - standard, w którym dane przesyłane są z prędkością 480 Mb/s  przy zużyciu prądu szacowanym na 500mA. Uwaga! W tym przypadku przesyłanie danych może odbywać się tylko w jednym kierunku, czyli możesz wysyłać lub odbierać dane. 
  • USB 3.0- najszybszy rodzaj, który umożliwia jednoczesne pobieranie i przesyłanie danych z prędkością 5 Gb/s, zużywając przy tym tylko 900 mA prądu! 

 

Naszym klientom zawsze zalecamy wybieranie takich kabli USB, które będą dla nich najoptymalniejsze. Jeśli zależy Ci na prędkości wysyłania danych -micro USB 3.0 będzie dla Ciebie. Jeśli jednak szukasz czegoś ekonomiczniejszego - zastanów się nad starszą generacją. Jedno jest pewne - w naszym sklepie na pewno znajdziesz opcję dla siebie.