Zalety uniwersalnych zasilaczy sieciowych
Zasilacz do laptopa to bardzo ważny element wyposażenia, bez którego praktycznie nie będziemy mogli korzystać z naszego urządzenia. W przypadku, gdy musimy kupić nowy zasilacz producenci przekonują, że najlepiej korzystać z tego oryginalnego firmowego urządzenia, aby nasz sprzęt nie uległ uszkodzeniu. Obecnie jednak dostępne są uniwersalne zasilacze do laptopów np. Toshiby, Dell, HP, Asusa i innych, które mogą być wykorzystane do różnych urządzeń. To znaczne ułatwienie, gdy posiadamy kilka laptopów odmiennych marek. Przed dopuszczeniem do sprzedaży zasilacze sieciowe poddawane są różnym testom, w wyniku których sprawdzana jest m. in. odporność temperaturowa, poprawność połączeń elektrycznych, reakcja na skutek zwarcia itp. Dopiero po tych testach urządzenie zostaje dopuszczone do użytku i sprzedaży.

Korzyści z zakupu uniwersalnego zasilacza do laptopa

  • Uniwersalny zasilacz sprawdzi się, gdy posiadamy urządzenia różnych marek i nie chcemy kupować do nich oddzielnych zasilaczy.
  • Uniwersalny zasilacz skutecznie wykorzystamy w przypadku awarii dotychczas używanego, dedykowanego zasilacza.
  • Różne wtyki zasilacza pozwalają na dopasowanie go do naprawdę wielu modeli laptopów.
  • Zasilacz może obsłużyć kilka laptopów różnych marek w domu lub biurze.
  • Uniwersalne ładowarki są bardzo bezpieczne i wykonane z materiałów wysokiej jakości.
  • Cena zakupu uniwersalnego zasilacza jest zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku gdybyśmy kupowali oddzielnie zasilacze do każdego laptopa z którego korzystamy.
Dobrym przykładem takiego uniwersalnego zasilacza jest model Movano o mocy 65 W z zestawem 8 wymiennych wtyków. Urządzenie jest kompatybilne z laptopami marek: Acer, Advent, Aristo, Asus, Benq, Compaq, Dell, Fujitsu, Gateway, HP, HP Compaq, Lenovo, LG, Maxdata, MSI, Packard Bell, Samsung i Toshiba. Przed zakupem zasilacza należy dokładnie sprawdzić model swojego komputera i kompatybilność zasilacza z własnym sprzętem.

Zasilacze uniwersalne do laptopów, w tym również o mocy 90W dostępne są w sklepie internetowym AkcesoriaMarket.